O nas

ZIDA jest innowacyjną firmą technologiczną skupiającą się na ekologicznych rozwiązaniach dla budownictwa. Naszym celem jest dostarczanie przyjaznych środowisku, trwałych technologii pozwalających na redukcję śladu węglowego oraz efektywne wprowadzanie zieleni na tereny zurbanizowane.Swoje działania skupiamy na dwóch dziedzinach: rozwiązaniach do budowy dachów zielonych oraz dodatkach do cementów i betonów.  

Pierwsza z nich to przede wszystkim substraty wulkaniczne – specjalistyczne podłoża do nasadzeń roślin w trudnych warunkach miejskich: na dachach zielonych, w pasach drogowych i na zielonych drogach pożarowych. Charakterystyczną cechą naszych substratów jest wyjątkowo niski ślad węglowy uzyskany dzięki znacznemu ograniczeniu zużycia materiałów, których produkcja wiąże się z wysoką emisją – zastąpieniu kruszonej cegły skałą naturalną. Nasza oferta, poza podłożami, obejmuje również kompletne systemy dachów zielonych, w tym dedykowane włókniny techniczne, maty drenażowe, akcesoria, maty wegetacyjne, maty nasienne i wiele innych.

Zakłady produkcji substratów rozmieszczone w kluczowych lokalizacjach zapewniają doskonałą logistykę na terenie całej Polski, Czech, Słowacji, wschodnich Niemiec i Skandynawii.

Nasze podłoża to gwarancja atrakcyjnej, bujnej zieleni nie tylko na dachach budynków, ale również nad garażami podziemnymi – na patiach, podwórzach, placach zabaw czy boiskach.
Na naszych substratach zieleń naprawdę rośnie!

Naszą misją jest dostarczanie w rozsądnych cenach najlepszych rozwiązań do budowy dachów zielonych. Nie uznajemy kompromisów w kwestii jakości.

Dysponując unikatowymi zasobami opracowaliśmy nowatorskie materiały wulkaniczne do produkcji cementu i betonu. Dodatek przygotowany na bazie drobno zmielonego tufu pozwala na znaczne ograniczenie zawartości klinkieru, żużlu i popiołów lotnych w cemencie przy jednoczesnym zachowaniu jego wysokich parametrów wiązania. Nasz materiał wulkaniczny pozwala na wyprodukowanie cementu pucolanowego o śladzie węglowym nawet o 30% niższym niż standardowych cementów!

ZIDA jest aktywnym członkiem stowarzyszeń branżowych:

PSDZDAFA