ZIDA podaje ślad węglowy organizacji i dąży do neutralności klimatycznej

Ślad węglowy zida.
Mamy przyjemność przedstawić Państwu Raport Śladu Węglowego ZIDA Sp. z o.o. za rok 2020, który zawiera dane naszej firmy w odniesieniu do emisji gazów cieplarnianych i ich pochodzenia.

Ten dokument to ważny krok w procesie transformacji ZIDA Sp. z o.o. ku neutralności klimatycznej.

Raport został przygotowany zgodnie z zasadami pomiaru i sprawozdawczości w zakresie emisji gazów cieplarnianych.
Opierają się one na protokole w sprawie emisji gazów cieplarnianych – uznanym na szczeblu międzynarodowym standardzie Rachunkowości i Sprawozdawczości przedsiębiorstw GHG (Greenhouse Gas Protocol).

Oznacza to, że raport jest zgodny z powszechnie stosowanymi międzynarodowymi i dobrowolnymi systemami pomiarów i sprawozdawczości, takimi jak Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (ISO) 14064.

Jesteśmy świadomi ogromnej odpowiedzialności, jaką mamy wobec naszych klientów oraz społeczeństwa. Dlatego właśnie podążamy w kierunku zrównoważonego rozwoju naszego przedsiębiorstwa i podejmujemy zdecydowane zobowiązanie na rzecz neutralności klimatycznej.

Chcemy być w czołówce firm polskich i europejskich, które w zdecydowany sposób wyznaczają standardy działania przeciwko zmianom klimatycznym. Nasze działania, to nie tylko deklaracje, ale przede wszystkim realna transformacja firmy. Każda nasza inwestycja oceniana jest z uwzględnieniem jej skutków dla środowiska. Dlatego w 2021 roku rozpoczęliśmy proces modernizacji naszego parku maszynowego. Staramy się, aby stały wzrost produkcji substratów wulkanicznych, związany z rozwojem branży dachów zielonych, nie stanowił jednocześnie obciążenia dla środowiska naturalnego.

Publikacja śladu węglowego ZIDA Sp. z o.o. jest elementem transparentnych, mierzalnych i efektywnych działań w kierunku dekarbonizacji naszej organizacji.

Wyniki obliczeń śladu węglowego są dostępne dla wszystkich zainteresowanych i potwierdzone wiarygodnymi obliczeniami zgodnie z Greenhouse Gas Protocol.

Jesteśmy prawdopodobnie pierwszą firmą w Polsce w branży substratów oraz systemów dachów zielonych, która posiada obliczony ślad węglowy organizacji. To pierwszy krok do podania do wiadomości publicznej śladu węglowego poszczególnych naszych produktów.
W dążeniu do net zero to właśnie niskoemisyjne materiały budowlane będą kluczowe.

Obliczenia z uwzględnieniem trzech Zakresów GHG Protocl oraz Raport śladu węglowego opracował
dr inż. Krzysztof Starzyk, www.starzyk-group.pl

ślad węglowy ZIDA 2020

ślad węglowy ZIDA 2020